Přemýšlíte, jak zastínit balkon? Existuje hned několik různých způsobů

zastineni_balkon_11zon

Léto přímo vybízí k posezení na balkonu. V případě vysokých teplot ale pobyt na něm není vůbec příjemný.

 

Řešením je zastínění balkonu, které může snížit i teplotu uvnitř bytu. Existuje mnoho typů zastínění. O těch nejpoužívanějších se dočtete v tomto článku.  

Slunečník

Nejsnadněji vytvoříte stín na balkóně pomocí slunečníku. Při jeho výběru však dbejte na kvalitu. Slunečník by měl být stabilní a jeho potah by měl vynikat odolností. Jen tak vám vydrží déle než jednu sezonu. Nevýhodou je avšak manipulace s ním, přičemž každý balkon nemusí být dostatečně prostorný pro umístění slunečníku. Dbát byste měli také na bezpečné zajištění proti povětrnostním podmínkám.

Balkonová zástěna

Máte balkon s kovovým tyčovým zábradlím? Na trhu najdete hned několik variant. K nejpoužívanějším patří textilní zástěny, které jsou k dispozici v mnoha provedeních.

Oblíbené jsou i rohože z rákosu nebo bambusu či stínící sítě s různou hustotou tkaniny.

Stínící síť na balkon

Stínící síť na balkon je ideálním řešením zejména tehdy, když chcete zastínit malou plochu. Má hned několik praktických výhod: je snadno sestavitelná, díky čemuž její instalaci zvládne každý, je lehká a má dlouhou životnost. Oceníte také její nízkou pořizovací cenu. Stínící sítě také zachytí značné množství prachu, které se může od blízké silnice snadno zvířit. Přichytit je lze podobně jako ke plotu, a to pomocí silonové šňůry a tkaných ok. Díky jejich přirozené barvě tak váš balkon nebude nijak vyčnívat a rušit vizuální dojem.

Sluneční clona na balkon

Clona na balkon vás ochrání nejen před slunečnými paprsky. Protože ji lze instalovat z různých stran, zamezí také nežádoucím pohledům sousedů, díky čemuž vám zabezpečí soukromí. Vybírat můžete z ratanových, dřevěných, plastových a bambusových clon, nejvhodnější je ale materiál, který odolá UV záření. Použít ale můžete i zakrývací plachty, které jsou velmi odolné proti nepřízni počasí, jako jsou velmi vysoké nebo nízké teploty, UV záření nebo povětrnostní podmínkám. V nabídce máme několik barevných provedení a velikostí. Případně vám můžeme vyrobit plachtu na míru dle vašich přesných požadavků a rozměrů.

Markýza

Toto řešení je navrhnuté speciálně pro zakrytí malých ploch. Markýzu lze snadno ovládat manuálně, existují ale i varianty s elektronickým systémem s čidly, které reagují na povětrnostní podmínky. Ovládáte markýzu ručně? Když prší nebo fouká silný vítr, nezapomeňte střechu stáhnout, abyste zamezili jejímu zbytečnému opotřebovávání. Kromě toho, že balkon zakryje, je markýza i variantou, která skvěle vypadá.

Další možností zastínění balkonu

Kromě výše zmiňovaných možností existují i další způsoby, jak zastínit balkon. Patří mezi ně například rolety nebo balkónové žaluzie. Použít můžete i závěsy na balkon nebo odrazové fólie, které se lepí na sklo.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení