Jak na ochranu zahrady nejen před sluncem | Peplachty.cz

Stínící síť

V létě trávíte na zahradě nejvíce času, a proto se bude hodit účinná ochrana nejen před sluncem, které se ukáže v plné síle. Nechte se provést článkem a inspirujte se tipy na ochranu vaší zahradní chlouby.

Způsobů, jak venkovní prostory uchránit před slunečním žárem a dalšími vlivy, je hned několik. Každý si najde to své, důležité je i tohoto pomocníka vybrat tak, aby se hodil k celkové povaze zahrady a zároveň byl co nejvíce praktický.

Nenápadně, ale efektivně

Jestliže požadujete co nejméně rušivý vzhled stínění, budou pro vás zastiňující sítě to pravé. Vyrábí se v přírodním tmavě zeleném provedení, které téměř nenaruší vzhled zahrady či venkovního posezení. Jsou z polyetylenu, který se může pyšnit vysokou odolností. Nemusíte se tedy bát, že po deštivém týdnu budete muset sítě vyměňovat.

Materiál je vodopropustný, můžete ho použít i na plochy, které potřebují občas zamokřit. Oblíbené bývají stínící sítě nejen jako ochrana proti slunci, ale i v případě potřeby většího soukromí. Stačí natáhnout na plot (pro maximálně efektivní výsledek natáhněte na sebe sítě rovnou dvě) a je po zvídavých pohledech sousedů. Tento typ clony bývá pro svou odolnost a nerušivost často používán i na plochy sportovišť.

 

Plachta pro maximální ochranu

Pro venkovní posezení jsou vhodné také zakrývací plachty. Tyto plachty fungují nejen na sluneční paprsky a pohledy okolí, poskytují i dokonalou ochranu před deštěm. Díky nim tak budete moci trávit čas na zahradě v jakémkoliv počasí.

Nejčastější je využití na střechu pergoly, aby se vytvořil jakýsi deštník a slunečník v jednom. Doporučuje se však plachtu natáhnout i na strany. Potáhnout lze i celou pergolu, je však důležité myslet na to, že uvnitř následně dojde ke zvýšení teploty. To může požitek z místa v letních měsících značně zkomplikovat.

Stínící plachty můžete využít nejen na pergolu, hodit se budou perfektně i na plot, například jako jeho dočasná náhrada v případě poškození nebo jako ochrana.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení