Kvalitní zakrývací plachty využijete i v zemědělství. Zjistěte, jak

Zakrývací plachty v zemědělství

Zakrývací plachty mají širokou škálu využití. Vděčí za to zejména skvělým vlastnostem, kterými disponují.

Kromě toho, že dokážou ochránit zakryté předměty před slunečním zářením, deštěm a mrazem, jsou také tvarově stálé, pevné a odolné vůči mechanickému poškození i natržení. Výhodou je i jejich cenová dostupnost a dlouhá životnost.

Zakrývací plachty v zemědělství

Jednou z oblastí, ve které se krycí plachty využívají, je i zemědělství. Nejčastěji se setkáte s plachtami z obvyklých materiálů, mezi které patří například polyethylen (PE), polyvinylchlorid (PVC), polyester a přírodní tkaniny – bavlna a len. Pokud potřebujete opláštit haly a kompostárny nebo vytvořit přístřešek, představují krycí plachty ideální řešení. Na zakrytí sila slouží pevné, lehké a voděodolné silážní plachty.

Vytvořte si fóliovník

Věnujete se pěstování bylinek či zeleniny? Z plachty lze vytvořit fóliovník, který vám celý proces výrazně usnadní. Na jaře ochrání vaše rostliny před vlivem neustálého výkyvu teplot i před posledními mrazy. Zachovává také přijatelnou teplotu a pomáhá předcházet šíření plísní a napadení různými škůdci. V porovnání s klasickým skleníkem je jeho montáž snadná a rychlá. K jeho výhodám nesporně patří i mobilita, takže jej v případě potřeby můžete jednoduše přemístit.

Spolehlivá ochrana zakrytých produktů

Pomocí plachet dokážete ochránit veškeré zakryté produkty. Zakrýt můžete například stohy slámy, balíky sena a trávy, dřevo, krmivo pro hospodářská zvířata, různé přepravky a kontejnery, a dokonce i stroje. Manipulace s krycí plachtou je nenáročná, a tak ji zvládne opravdu každý. Upevnění plachty usnadňují i kovová oka umístěná po jejím obvodu.

Vybírat můžete nejen z obdélníkových plachet. K dispozici jsou i čtvercové a kruhové krycí plachty. Potřebujete plachtu atypického tvaru či rozměrů? Nechte si ji vyrobit na míru.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení