Jak využít zakrývací plachtu na zahradě

Dělící stěna, variabilní krycí plocha, efektní lehké zastřešení, a mnoho dalších možností nabízí PE sítě nebo plachty. PE plachty jsou relativně velmi levným a dostupným materiálem. Vykazují velkou odolnost vůči změnám počasí, teplot, vlhkosti a jsou vysoce odolné i vůči mechanickému poškození. Velkou výhodou je i jejich nízká hmotnost. Současné technologie nám umožňují rychlou a levnou výrobu pevných velkých ploch a pracovat můžeme i podle individuálně zadaných rozměrů. Použití plachet je tak pouze na vás.


Podle vašeho zadání dodáme plochu o přesných rozměrech včetně úchytů a kovových oček. PE plachty tak snadno a bezpečně instalujete na požadované místo. Plachty jsou velmi oblíbené, nejčastější využití nachází jako:

  • Varianta zakrytí plochy

  • Dělící stěna

  • Zastřešení nebo zastínění

Na síťovinu z PVC nanášíme z obou stran polyetylen. Vzniklý tzv. kašírovaný polyetylen vyniká v pevnosti, odolnosti v tahu. Ani při dlouhodobém vystavení UV záření nepodléhá stárnutí. Pevnost a tvarovou stálost materiálu nemění horké ani mrazivé počasí. Výchozí materiál v gramáží 150 g/m2 dodáváme v modré nebo zelené barvě, vyšší gramáž 200 g/m2 pak doplňujeme i o bílou nebo čirou.


Snadné zakrytí plochy


Plachty díky své lehkosti dovolují velmi snadnou manipulaci. Jsou ideální například pro zakrývání pískovišť. Záchytná oka síť dobře a pevně uchytí. V době vaší nepřítomnosti spolehlivě ochrání hrací plochu před kočkami, a zároveň vám dovolí snadný a rychlý přístup. Plachtami můžete zakrývat uložené řezivo, náhradní materiál. Plachta se dobře skládá a při uložení nezabírá velký prostor. Vždy se vyplatí mít jednu univerzální „po ruce“.

 zakriti_terasovy_nabytek

Stínící sítě – nové soukromí

Stínící sítí také snadno vytvoříte dělící stěnu. Můžete například opticky oddělit vaši zahradu od okolí. Stínící sít můžete napnout po celé délce plotu a ochránit vaše soukromí. Příklady naleznete zde. Můžete rozdělit místo v dílně, vymezit plochu ve venkovním sezení. V případě neprůhledné PE plachty můžete využít materiál i jako pohotovostní zástěnu třeba při stanování. Šikovnou pomůckou bude PE plachta i jako dělící stěna při rekonstrukci, snadno zabráníte šíření prašnosti a usnadníte si následný úklid.


Pohotové zastřešení


Velikou výhodou je okamžitá možnost pracovat se zastíněním nebo zastřešením. Při výletu do přírody, stanování nebo i v letní sezoně na zahradě či chatě. PE plachtu velmi jednoduše vypnete a ukotvíte mezi stromy, konstrukci pergoly nebo k podpůrné tyči. Podle změny počasí můžete kdykoli stínění upravit nebo v případě silného větru bezpečně uklidit.


Univerzální a trvanlivé využití


PE plachty jsou vkusným a velmi univerzálním pomocníkem každé zahrady i domu. Plachtu můžete využít na mnoho způsobů. Díky její vysoké odolnosti a trvalosti vám může sloužit mnoho sezon. Můžete ji bez obav pokládat na zem, a příště ji využít pro zastřešení. Polyetylen se velmi dobře udržuje a stále dobře vypadá. Snadno jej uskladníte. Jsme si jisti, že bude skvělým doplňkem i pro vás a vaši zahradu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení