Druhy stínících sítí a možnosti jejich využití

Užívání stínících sítí představuje praktický způsob, jak ochránit své soukromí před nežádoucími pohledy kolemjdoucích. Stínící sítě ovšem lze použít i pro mnoho dalších účelů (např. ochrana před sluncem). Jen je nutné vybrat ten správný typ stínící sítě. Věříme, že tento článek vám v tom pomůže.

Typy materiálů

Stínící sítě jsou vyráběny z celé řady materiálů. Jako neprogresivnější typ materiálu na stínící sítě se ukazují polyetylenová vlákna. Polyetylenové sítě jsou totiž velmi odolné, co se týká povětrnostních vlivů. A ani extrémně vysoké a nízké teploty nemají na polyetylen vliv. Polyetylenové sítě také dobře odolávají vlivu UV záření.

Tloušťka a průsvitnost sítě

Dalšími důležitými parametry, na které byste měli hledět při výběru stínící sítě hledět, jsou:

  • průsvitnost
  • tloušťka sítě (gramáž na metr čtverečný)

Ideální průsvitnost stínící sítě závisí na konkrétním účelu použití. Pokud chcete, aby na zastíněný prostor nebylo zvenčí vůbec vidět, zvolte síť s vysokou stínivostí. Například firma Plachty Štěpáník nabízí stínící sítě z polyetylenových vláken s výbornou stínovostí (až 90%). Ale jestli třeba hodláte stínící síť využít pro zahradnické účely, jako je kupříkladu ochrana mladých sazenic před přímým letním sluncem, mohly by se hodit spíše průsvitnější sítě.

A co se týká tloušťky polyetylenových stínících sítí, tak pro většinu účelů vám postačí sítě o gramáži cca 200 g/m2. Ale je nezbytné, aby stínící sítě byly opatřeny dobrými úchytnými oky pro spolehlivé zajištění. Úchytové body jsou nejvíce namáhanými částmi stínících sítí – a proto jejich provedení musí být kvalitní.

Praktické využití stínících sítí:

Spektrum využitelnosti stínících sítí je hodně široké:

  • Stínící sítě jsou nejčastěji užívány na ploty - jako ochrana soukromí nebo ochrana před sluncem či větrem. Z toho důvodu stínící sítě nenajdete jen na plotech soukromých zahrad, ale hlavně je často uvidíte kolem sportovišť (tenisové kurty, volejbalová hřiště…).

  • Svoje uplatnění stínící sítě najdou i jako zastřešení pergol, automobilových stání… atd. Stínící sítě se zkrátka hodí všude, kde je potřeba něco ochránit před působením slunečního UV záření.

  • Nesmíme zapomínat ani na hojné využívání stínících sítí ve stavebnictví. Například jsou používány na vnějších stranách lešení (pro ochranu dole jdoucích chodců).

  • Polyetylenové sítě na plotech navíc lze využít jako plochu pro reklamní sdělení – dobrá profesionální firma vám už poradí nejlepší způsob aplikace reklamy na síť.

tenisovy_kurt_stinici_sit

Avšak existuje i mnoho jiných situací, kdy se hodí kvalitní stínící síť.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení