5 kroků, které prodlouží životnost krycí plachty o více jak několik let

Nábytek na terase přikrytý plachtou

Správné skladování krycích plachet je pomůže ochránit před nepříznivými vlivy. Ať už budou uschované měsíc nebo celý rok, při dodržení 5 jednoduchých zásad se o ně nemusíte obávat.

Do plachet jste investovali, abyste ochránili svůj majetek. A aby svou úlohu plnily po dlouhá léta, je potřeba trocha času na jejich údržbu a skladování. Plachta musí být čistá, suchá,  poskládaná a uložená na bezpečné místo – to jsou základní pilíře bezpečného uložení plachty, dokud nebude znovu potřeba.

1)    Odstraňte veškeré nečistoty

První důležitý krok je zbavit plachtu nečistot – mohou ji fyzicky poškodit a bude náchylnější ke vzniku plísní. A navíc vytáhnout po roce špinavou plachtu není nic příjemného. Plachtu položte nebo pověste a jemně odstraňte nečistoty vodou s mýdlem. Nakonec vše spláchněte čistou vodou.

2)    Nechte plachtu vysušit

Před skladováním plachtu úplně usušte. Mokré nebo vlhké plachty vytvoří plísně a vlhkost může přispět k zápachu nebo poškození. Zavěste nebo rozprostřete plachtu, aby měl vzduch přístup k oběma stranám. Pokud máte krycí plachtu s oky, zavěšení máte o něco jednodušší. Sušení můžete urychlit opatrným překlápěním.

3)    Zkontrolujte její poškození a opravte

Během sušení je skvělý čas na kontrolu, jestli nemá plachta viditelná poškození. Na opravu můžete využít  lepicí pásku a podobné pomocníky. Na konci oprav se vždy ujistěte, že, páska je správně aplikovaná a nikde není uvolněná nebo přeložená.

4)    Velké zakrývací plachty zarolujte

Očištěnou a suchou plachtu složte. Pokud se jedná o těžký nebo objemný materiál – například zakrývací plachty 5 × 6 metrů bývají objemné, doporučujeme je pevně zarolovat. Pokud používáte k zavázání zarolované plachty pružnou gumu, nepoužívejte zbytečně moc síly, můžete způsobit na plachtě zbytečné záhyby.

5)    Uložte ji na bezpečné místo

Je důležité mít na paměti, že plachta potřebuje suché a chladné místo. Chraňte ji před teplem, vlhkostí a přímým slunečním zářením. Jinak přispějete k poškození a oslabení plachtoviny. Ideálně, pokud bude nad zemí a dál od zdí kvůli vlhkosti.

Pár kroků a trochu věnovaného času před uskladněním může znamenat rozdíl v životnosti a užitečnosti plachty.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení