Jaké jsou hlavní výhody plachet z PE materiálu a jak je můžete použít?

PE materiál je pro plachty praktický a nabízí spoustu dalších výhod

Krycí plachty jsou neuvěřitelně univerzální. Dokážou ochránit váš majetek před nepříznivými vnějšími vlivy a vydrží dlouhá léta. V některých aspektech se ale přece jen liší.

Mezi nejčastější materiály používané na jejich výrobu patří polyethylen (PE), polyvinylchlorid (PVC) a polyester. Výjimkou však nejsou ani plachty z přírodních tkanin, jako je například bavlna nebo len.

Cenově dostupné PE plachty

Jedním z nejprodávanějších a nejběžnějších typů plachet jsou plachty z polyethylenu, které jsou nejen univerzální, ale i cenově dostupné. Gramáž PE plachet se pohybuje nejčastěji v rozmezí 150-200 gramů na metr čtvereční, takže jsou v porovnání s dalšími variantami lehké.

PE plachty dokážou ochránit zakryté předměty před nepříznivými povětrnostními vlivy, a to nejen před deštěm, ale také před mrazem či slunečným zářením. Polyethylen, ze kterého jsou vyrobené, je mimořádně pevný, a tak jsou plachty odolné vůči natržení i mechanickému poškození. Zachovávají si svůj tvar i barvu a nekřehnou ani v případě, že jsou vystavené vysokým či nízkým teplotám.

Další výhody PE plachet

Mezi další výhody plachet z PE materiálu patří snadná manipulace, takže je zvládne použít opravdu každý. PE materiál se používá i na výrobu speciálních autoplachet. Ty jsou mimořádně skladné, a tak je můžete pořád vozit v kufru pro případ, že budete potřebovat auto ochránit nejen před nepříznivým počasím, ale i vandaly.

Pokud se PE plachta poškodí, lze ji jednoduše a rychle opravit. I to přispívá k její dlouhé životnosti. Vybírat můžete z kruhových, obdélníkových nebo čtvercových plachet různých rozměrů. Potřebujete plachtu atypického tvaru či velikosti? Nechte si ji zhotovit na míru!

Kde všude zakrývací plachty využijete

Zakrývací plachty z PE materiálu využijete v interiéru i v exteriéru. Skvěle se hodí například na zakrytí nábytku při malování, bazénů, dřeva, stavebních materiálů, střechy při rekonstrukci či pískovišť. S jejich pomocí můžete také vytvořit na terase nebo zahradě stinné místo, které oceníte zejména uprostřed léta.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení